Lokalita Šlapanice

O Šlapanicích

Šlapanice leží na jiho-východním okraji města Brna. Rozkládají se v nadmořské výšce od 220 do 260 m. Pojmenování města je odvozeno od staročeského názvu šlapan, což je pasivum slovesa šlapat. Archeologické nálezy dokazují osídlení na území dnešních Šlapanic již za starší doby kamenné. V období Velké Moravy (9. – 10. století) zde bylo slovanské osídlení. První písemné zmínky olomoucké kapituly (v latině) hovoří o osadě s kostelem a farou již v roce 1235. Mezi významné památky patří kostel Nanebevzetí Panny Marie, Scholasterie se starou farou, budova gymnázia a budova městského úřadu. Dnes žije ve Šlapanicích vč. místní části Bedřichovice 7 290 osob. Město Šlapanice je od roku 2003 městem s rozšířenou působností. Jeho správní obvod tvoří 40 okolních měst a obcí.

Za 13 minut v centru Brna

Hledáte-li klidné a čisté prostředí s výbornou dostupností do centra Brna, jsou Šlapanice tím správným místem. Městskou hromadnou dopravou jste v centru Brna za necelých 13 minut.

Sportovní vyžití na dosah

Jste-li milovníkem aktivího životního stylu, Šlapanice jsou pro Vás ideálním místem. Nedaleké fotbalové hřiště, tenisové kurty, bazén a krásné cyklostezky nabízí bohaté sportovní vyžití a mnoho zábavy pro Vás a Vaši rodinu.

Vše na jednom místě

Vše na jednom místě a v docházkové vzdálenosti? Ano, ve Šlapanicích naleznete vše potřebné. Doktoři, zubaři, školky, školy, banky, dětského a praktického lékaře a mnohem více. Kompletní soupis občanské vybavenosti zde.

Ve Šlapanicích najdete vše, co budete potřebovat“.